vr24052013

Jaargang: 5

Laatste update:vr, 24 mei 2013 4pm

Back U bevindt zich hier: Start Wijk bij Duurstede Huis voor 50.000 bijen

Huis voor 50.000 bijen

DSC 0746
DSC 0731
DSC 0734
DSC 0736
DSC 0743

Wijk bij Duurstede, 15 juli 2012. Al vroeg in de ochtend is de imker van het bijenvolk in de Hordenboomgaard aanwezig om alles in orde te maken voor de open imkerdag. De eerste bezoekers zijn er snel, de zon breekt door en het belooft een mooie dag te worden. Geduldig legt de imker de kinderen uit hoe het leven van een werkbij er uit ziet. Nieuwsgierig ruiken zij aan de honingraad die hij ze voorhoudt. "Jeetje, dat is zoet." Wist je dat er wel 50 duizend bijen in zo'n kast wonen?

Open huis

In heel Nederland houden imkers dit weekend 'Open Huis'. Bijenvereniging Driebergen-Doorn heeft ooit deze dag bedacht. Dit jaar zijn er circa 260 lokaties. Voor het vijfde neemt “Bijenstand de Hordenboomgaard” weer hieraan deel. Vandaag bent u tot 16.00 uur welkom in de boomgaard.

Hordenboomgaard

De bijenstal staat in de Hordenboomgaard, gelegen aan de Overloop, waar al 24 jaar bijen worden gehouden. Bezoekers kunnen goede informatie opdoen over het honingbij-gebeuren en ook over honing, nuttige insecten en drachtplanten uit de omgeving. Ook bestuiving en oude fruitrassen zijn prettige thema’s. Dit jaar sluit deze Landelijke Open Imkerijdag van de NBV (Nederlandse Bijenhouders Vereniging) aan bij bij het themajaar “Jaar van de Bij”, hierover o.a. de folder “Hoe bij-vriendelijk is uw tuin?” en gratis overzichtskaarten van wilde bijen.

Honing en zadenmengsels

In de hoogstamboomgaard nabij de bijenstal zal weer een kraam worden ingericht met o.a. verse honing van deze bijenstand (11-7-2012 geslingerd), informatie-materiaal en (gratis) zakjes zadenmengsels van 11 soorten drachtplanten waarmee honingbijen, vlinders, solitaire bijen, zweefvliegen en andere insecten goed geholpen kunnen worden. Ook is er een 10 raams observatie-kast (bijen achter glas) aanwezig. 

Elke vrijdagmiddag houdt de redactie open tafel in cafe 't Hoff, Markt 15a te Wijk bij Duurstede. U bent van harte welkom om vanaf 17.00 uur aan te schuiven om uw verhaal te doen of kennis te maken.

De redacteuren en fotografen van ditiswijk.nl zijn ook regelmatig in Cothen en Langbroek. Ziet u ons lopen in rode jas? Trek ons aan de mouw en vertel uw verhaal! Wij maken graag tijd voor een praatje.

Geen tijd om langs te komen? Mail dan uw verhaal naar de Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of plaats het op Twitter: @ditiswijk of op Facebook. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op.

Volg ons op Facebook
Volg ons op Twitter
Linked In
Bekijk ons YoUTube kanaal
Onze RSS feeds
Follow Us