Wijk bij Duurstede, 18 september 2020. Op 17 augustus stelde Gerard Michels van de CDA fractie schriftelijke vragen aan het college over de gemeentelijke verduurzamingsregeling. Op 15 september werden de vragen beantwoord en zijn sinds 18 september te lezen op de website van de gemeente.

Toelichting

In de toelichting op de vragen is te lezen: "Het CDA vindt het cruciaal dat ook mensen met een kleine beurs hun eigen woning kunnen verduurzamen. En heeft daarom ook voor de Gemeentelijke verduurzamingsregeling (GVR) in onze gemeente gestemd. De GVR is een ingewikkelde juridische constructie waar de gemeente baatbelasting bij inzet. Echter minister Ollongren geeft aan dat baatbelasting niet kan worden ingezet om de verduurzaming van woningen in particulier bezit te financieren en per individuele woningeigenaar rente en aflossing te innen. Daarnaast geeft de minister aan er snel alternatieven beschikbaar komen. Het CDA trekt hieruit de conclusie dat het goed is om per direct met de GVR in onze gemeente te stoppen. En vraagt aan het college of zij deze conclusie deelt".

Gratis nieuwsbrief

Aanmelden of afmelden

De nieuwsbrief wordt dagelijks na 18.00 uur gemaild.
captcha