Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/archive/archief03/libraries/cms/application/cms.php on line 464

Wijk bij Duurstede, 4 augustus 2015. Dit jaar zijn er aanzienlijk minder storingen aan de openbare verlichting dan vorig jaar laat de gemeente de redactie desgevraagd weten.

Storing 30 juli

Navraag bij de gemeente leert dat de storing aan de openbare verlichting van donderdag (30 juli) op vrijdagnacht, waardoor heel Wijk bij Duurstede zonder openbare verlichting zat, om 1:50 uur is gemeld bij Stedin. “Stedin heeft daarop gereageerd en is tot 3:20 uur aan het zoeken en testen geweest. Zij hebben niets kunnen vinden” . “Omdat de verlichting om ongeveer 5:00 uur weer uit zou gaan, heeft de monteur besloten het zo te laten. Vandaar dat de verlichting de gehele nacht niet heeft gebrand”.

Testen

“Uit de testen op vrijdag bleek dat het probleem in de aansturingkabel zat die de gehele verlichting aan- en uitzet. Vrijdag kon de monteur hier niets aan doen, aangezien dit een telecomkabel is. Daarom is de afspraak gemaakt met de gemeente om de verlichting in het weekend te laten branden” laat de gemeente in haar reactie weten.

Waarom wel aan maar niet uit?

Waarom kan de verlichting wel handmatig worden aangeschakeld maar niet uitgeschakeld: “Blijkbaar is er in de weekend niemand bij Stedin die de verlichting handmatig kan in- en uitschakelen. Het is geen schoonheidsoplossing, maar in ieder geval is de veiligheid dan niet in het geding. Het is in ieder geval beter dan alles donker laten”. Aan Stedin heeft de redactie dezelfde vraag gesteld: “Waarom wordt de verlichting vrijdagavond (toen het niet automatisch aanging) handmatig aangezet en op zaterdagmorgen niet handmatig uitgezet. Per 24 uur brand de verlichting 17 uur onnodig. Zowel op zaterdag als zondag zijn er door Stedin geen reparatie werkzaamheden in Wijk bij Duurstede uitgevoerd”. Stedin schrijf in haar reactie: “ Zolang het probleem met de aansturing nog niet opgelost is of kan worden via reparatie, kiezen we ervoor dat de verlichting blijft branden om te voorkomen dat deze een volgende avond (weer) niet brandt”.

Duurzaamheid

Ook werd de gemeente gevraagd of deze manier van het oplossen van storingen niet haaks staat op de duurzame insteek en doelstelling van de gemeente: “Het klopt dat dit haaks staat op onze duurzame insteek en doelen die we willen behalen op het gebied van duurzaamheid. We hadden echter geen andere keus gezien de veiligheid” .

Communicatie Stedin

“De communicatie met Stedin is licht verbeterd. In het laatste gesprek met Stedin en wethouder Hans Marchal heeft Stedin aangegeven dat ze met een actief portaal komen, zodat de gemeente rechtstreeks toegang heeft tot het storingscentrum van Stedin. Waardoor info over storingen en reparaties gelijk te raadplegen zijn. Nu blijft dit afhankelijk van de beschikbare informatie in dit systeem. Voordeel is dat als er bij Stedin niets bekend is over een storing, deze gelijk kan worden gemeld”. Wanneer dit systeem operationeel is en de toezegging inmiddels 10 maanden geleden is gedaan is het antwoord: “We weten niet wanneer dit storingsportaal actief wordt. Daarvoor kan de redactie het beste contact opnemen met Stedin, die hiervoor zouden zorgen. Bij de gemeente is in elk geval niet bekend op welke datum dit portaal van start gaat”. Navraag bij Stedin leert: “In een overleg met wethouder Marchal is recentelijk (16 juli) door Stedin besproken dat het portal in het najaar actief zal zijn”.

Toekomst

“Eind 2022 moet Stedin in de regio Utrecht alle installaties hebben voorzien van slimme meters, die storingen en defecten gelijk detecteren. Wethouder Hans Marchal heeft gevraagd wanneer onze gemeente staat ingepland. De woordvoerder van Stedin kon alleen aangeven dat de gemeente Wijk Bij Duurstede dit jaar nog niet in de planning staat. Zodra bekend is wanneer Wijk bij Duurstede gepland staat zal de wethouder op de hoogte worden gebracht. De wethouder heeft met klem verzocht de slimme meters zo snel mogelijk in onze gemeente te realiseren. Tot nu toe is de wethouder tevreden over het aantal storingen dit jaar. Dit is aanzienlijk minder dan vorig jaar” eindigt de beantwoording van de vragen.

Lees ook:


Wij gebruiken cookies om de website te verbeteren. EU-wetgeving bepaalt dat wij u om toestemming moeten vragen. Meer weten over cookies en hoe ze te verwijderen, lees ons  privacy beleid.

  Ik accepteer cookies van deze website.
EU Cookie Directive Module Information